Długo oczekiwana wystawa obrazów i grafik lektora Tower School of English Gareth Williams.
Wydarzenie w ramach VI Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Alternatywy 4”
Gareth skomponuje również specjalną muzykę ilustrującą jego prace.
Będzie to impreza w iście londyńskim stylu. Po raz pierwszy w Żorach.
Wystawę będzie można oglądać do 16 grudnia.
Gareth urodził się w 1966 roku w Bolton w północno-zachodniej Anglii, mieście położonym między Manchesterem a Liverpoolem. W wieku 17 lat wyjechał na Oxford University, aby uczyć się języka angielskiego i literatury, i mieszkał tam jeszcze przez trzy lata po ukończeniu studiów. Podczas nauki języka angielskiego (w tym anglosaskiego i tzw. średniego angielskiego) studiował także sztukę (specjalizując się w grafice) w Ruskin School of Art na wydziale sztuki Uniwersytetu Oksfordzkiego. W tym czasie stworzył plakaty do licznych produkcji teatralnych, operowych i komediowych, a także wystawił własne rysunki, obrazy i grafiki w Lady Margaret Hall (uczelnia wchodząca w skład Oxfordu, pierwsza uczelnia oksfordzka dla kobiet), gdzie Gareth był także zaangażowany w liczne przedstawienia i komedie, poprzez pisanie, reżyserowanie i występy na festiwalu w Edynburgu 1988-1990. Z komediowym show Oxford Revue „Thrash” podróżował po Wielkiej Brytanii.
W latach 1988–1998 Gareth pracował w Tokio jako ilustrator i konsultant językowy przy tworzeniu szeregu książek uczących japońskich studentów języka angielskiego. W latach 1989-1990 pracował także jako grafik komputerowy i animator w Empire Games w Oxford Digital Enterprises.
W 1990 roku Gareth przeniósł się do Londynu, aby pracować dla BBC jako twórca komedii radiowych i scenarzysta. Pracując Jako pisarz dla radia i telewizji, zdobył kilka nagród New York Radio Awards. Zaczął także pracować jako autor scenariuszy, filmów i animacji. W tym czasie kontynuował pracę nad własną sztuką i muzyką.
Pod koniec lat 90. Gareth przeprowadził się do Dublina w Irlandii, gdzie pracował przy wielu produkcjach animowanych, po czym został dyrektorem naczelnym i dyrektorem wykonawczym głównej dużej koprodukcji animowanej w Europie pod nazwą „Fairytaler”. Był to serial telewizyjny (27 półgodzinnych odcinków), z których każdy był adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. Serię tę pokazano w całej Europie i dubbingowano na wszystkie główne języki europejskie, w tym polski. Serial był znany w Polsce jako „Pan Andersen Opowiada” i zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Intermedia Globe Gold Award 2003 oraz Medal za Zasługi dla Literatury Duńskiej 2005. Kolejny film animowany, nad którym pracował Gareth, „A Fairy Wind”, wszedł jako reprezentant Irlandii na Festival Filmowy w Berlinie w 2006 roku. W tym czasie Gareth grał także na gitarze głównej w bardzo głośnym dublińskim zespole rockowym Neurophone, grając koncerty i nagrywając album, i kontynuował pracę nad własną sztuką.
Około 2007 r. Gareth przeprowadził się z powrotem do Londynu, gdzie zaczął uczyć angielskiego i kontynuował pracę w telewizji, filmie i muzyce. Grał w kilku innych zespołach rockowych, produkował plakaty i okładki albumów, w szczególności dla Mediaeval Baebes, grupy kobiet, które specjalizują się w śpiewie w języku środkowym angielskim i łacinie. Gareth ściśle współpracuje z tym zespołem od wczesnych lat 90. jako artysta, tłumacz (i od czasu do czasu piosenkarz). W 2011 r. Gareth był scenarzystą w filmie hip-hopowego artysty, rapera Plan B pt. „Ill Manors”. Był to osadzony w przestrzeni miejskiej pełnometrażowy, musicalowy dramat i kryminał, mówiący o szacunku i sztuce przetrwania na ulicy.
Gareth przeprowadził się do Polski w 2013 roku i zaczął uczyć angielskiego w Tower School w Żorach. Nadal tworzy sztukę i muzykę, a tego lata wrócił do Irlandii, aby zagrać koncerty i nagrać album z nową muzyką ze swoim starym zespołem Neurophone.
Wernisaż sponsoruje Tower School of English Dziękujemy!